کابل فلت

اگر مجبور بودید یک برگ کاغذ و یک ماژیک را مخفی کنید، ترجیح می دادید کدوم شون رو زیر قالیچه قرار بدید؟

جواب معلوم است – اما چیزی که برای بحث ما مهم است دلیل انتخاب کاغذ به عنوان جواب صحیح است.مسلما، کاغذ به خاطر مسطح بودنش، درست زیر قالیچه قرار می گیرد، این در حالی است که ماژیک برآمدگی  ایجاد می کند که به راحتی دیده می شود.

همانطور که ممکن است حدس بزنید، قصد داریم که به موضوع کابل های فلتHDMI همانطور که از نامشان پیداست ورود پیدا کنیم. این ها کابل های جدیدی هستند که شما می توانید برای اتصال تلویزیون HD به ماهواره، سینمای خانگی، ویدئو پروژکتور،سیستم بازی های ویدئویی یا هر چیز دیگری که دارای یک اتصال HDMI باشد، استفاده کنید. اما بر خلاف اکثر کابل های ویدئویی که تابحال دیده اید، این کابل ها در عوض گرد بودن، تخت و مسطح (Flat) هستند.

حالا، اجازه بدید به سوال اول برگردیم و کمی تغییرش بدیم.اگر شما یک کابل HDMI فلت و یک کابل HDMI گرد داشته باشید و مجبور باشید که از زیر یک فرش رد کنید یا از نواره ی چوبی دور کف اتاق رد کنید، کدام کابل رو انتخاب می کنید؟

بله درست است. الان شما متوجه مزیت اصلی کابل های HDMI فلت شدید.

تعریف : کابل تخت انعطاف پذیر  نوعی کابل الکترونیک انعطاف پذیر است. با این حال، اصطلاح FFC معمولاً به کابل تخت بسیار نازک اشاره دارد که اغلب در برنامه های الکترونیکی با چگالی بالا مانند لپ تاپ و تلفن های همراه یافت می شود.  FFC  یک شکل کوچک از کابل روبان است که همچنین صاف و انعطاف پذیر است. کابل معمولاً از یک پایه فیلد  پلاستیکی مسطح و انعطاف پذیر تشکیل شده است، که چندین رسانای فلزی به یک سطح وصل می شوند‌.


Definition: Flexible flat cable is a kind of flexible electronic cable. However, the term FFC usually refers to a very thin flat cable that is often found in high-density electronic applications such as laptops and cell phones. FFC is a small form of ribbon cable that is also smooth and flexible. The cable usually consists of a flat, flexible plastic field base, with several metal conductors attached to a surface.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :