IGBT -آی جی بی تی

تعریف ترانزیستور دو قطبی بادرگاه عایق شده یا IGBT که کوتاه شده عبارت انگلیسی transistor lnslatedgate bipolar است وجزو نیمه هادی قدرت بودهودرجه اول به عنوان یک سوئیچ الکترونیکی استفاده می شود که در دستگاه های جدید برای بازده بالا و سوئیچینگ سریع استفاده می شود. این قطعه برقی در بسیاری از لوازمینه جدید از جمله خودرویی برقی ,لکومتیو,یخچال  ,تردمیل ,ودستگاه های تهویه مطبوع وحتی سیستم های استریو و تقویت کنند های صدا استفاده میشود و همچنین در ساخت انواع اینورتر ها و دستگاه جوش و دستگاه UPS استفاده میشود .قطعه IGBT ساخت کشور مجارستان است که اورجینال می باشد. انواع igbt : ماژول تریستور ماژول دیود پل ماژولتریستور دیود پل ماژول تریستور دیود تکفاز پل ماژول تریستوردیود 3 فاز می باشد .
این نوع قطعات از سری مدارهای مجتمع هستند که از بهم پیوستن ترانزیستورها ، دیودها ، مقاومت و خازن بوجود آمده است و بیشتر برای راه اندازی اولیه IGBT مورد استفاده قرار می گیرد. به عبارت دیگر این قطعه به عنوان یک تقویت کننده جداسازی، برای این ماژول ها و جداسازی الکتریکی لازم بین ورودی و خروجی را به وسیله خروجی opto-coupler فراهم می کند.

 ( مخفف کلمه The Insulated Gate Bipolar Transistor ) جزیی از نیمه هادی های قدرت بوده و در درجه اول به عنوان یک سوئیچ الکترونیکی استفاده می‌شود. این قطعه حامل اقلیت با امپدانس ورودی بالا و قابلیت بالای حمل جریان دوقطبی می باشد. IGBT (ترانزیستور دو قطبی با گیت عایق شده ) یک نیمه هادی جدید و کاملاً صنعتی است که از ترکیب دو نوع ترانزیستور BJT و MOSFET ساخته شده است.بسیاری از طراحان، IGBT را به عنوان قطعه ای با ویژگی های ورودی MOSFET و ویژگی خروجی دوقطبی BJT نشان می دهند که یک دستگاه دو قطبی که با ولتاژ کنترل می شود.در دستگاه‌های جدید از این قطعه برای سوئیچینگ سریع و بازدهی بالا استفاده می‌شود. این سوئیچ برق در بسیاری از لوازم مدرن از جمله خودروهای برقی، قطار، یخچال‌ها، تردمیل، دستگاه‌های تهویه مطبوع و حتی سیستم‌های استریو و تقویت کننده‌ها استفاده می‌شود. همچنین در ساخت انواع اینورترها، ترانس های جوش و UPS کاربرد دارد.

 
IGBT چیست؟
 

IGBT برای بسیاری از کاربردهای الکترونیک قدرت مخصوصا در سرو موتور و درایوهای سه فاز که نیاز به کنترل رنج وسیعی از پهنای باند و نویز کم دارند، مناسب می باشد. در فرکانس های بالای کلیدزنی از یک ترانزیستور جهت کنترل سطح ولتاژ DC استفاده می‌شود. همچنین با بالا رفتن فرکانس ، ترانزیستور دیگر خطی عمل نمی‌کند و نویز مخابراتی شدیدی را با توان بالا تولید می‌کند. به همین سبب در فرکانس کلیدزنی بالا از المان کم مصرف POWER MOSFET استفاده می‌شود، این در حالی است که با بالا رفتن قدرت، تلفات آن نیز زیاد می‌شود. این مشکلات باعث آن شد که المان جدیدی وارد بازار شود که تمامی مزایای قطعه فوق را دارد و دیگر معایب BJT و POWER MOSFET را ندارد، این قطعه جدید IGBT نام دارد. در طی سالهای اخیر به دلیل ارزانی و مزایای این قطعه از آن استفاده زیادی شده است.

 
IGBT چیست؟
 

BJTها و MOSFETها دارای خصوصیاتی هستند که از نقطه نظرهایی یکدیگر را تکمیل می‌کنند. به عنوان مثال BJT ها در هنگامی که روشن هستند دارای تلفات هدایتی کمتری هستند درحالیکه زمان سوئیچینگ آنها به خصوص در زمان خاموش شدن طولانی‌تر است. در حال که MOSFET ها قادرند که به مراتب سریعتر قطع و وصل کنند بنابراین تلفات هدایت آنها بیشتر است. IGBT یک ترانزیستوری است که مزایای BJT و MOSFET را باهم دارد. این مزایا عبارت اند از: 1-امپدانس وروردی بالا مثل MOSFET 2-افت ولتاژ و تلفات کم مانند BJT 3- نظیر BJT دارای ولتاژ حالت روشن  کوچکی است.

 
IGBT چیست؟
 

آی جی بی تی ها دارای سه پایه می باشند که عبارت اند از: - گیت (G) - کلکتور(C) - امیتر (E) اسامی این پایه‌ها هم از روی همان اسامی قبلی یعنی G از MOSFET و C,E از ترانزیستورهای BJT انتخاب شده است. در نتیجه با این ترکیب ساده شما المانی را استفاده می‌کنید که دارای امپدانس بالای گیت و قابلیت تحمل ولتاژ بالا می باشد. سرعت سوییچ کردن این نوع نیمه هادی دارای محدودیت بوده بطور نمونه 1KHz تا 50KHz که در کل بین دو نوع BJT و MOSFET قرار می‌گیرد و بخاطر امپدانس ورودی بسیار بالایی که دارد بسیار حساس می‌باشد و بیشتر در کوره‌های القایی برای تقویت دامنه ولتاژ استفاده می‌شود. در کل مورد استفاده این نوع ترانزیستورها بیشتر برای راه اندازی المان های توان بالا می‌باشد. مهمترین و تقریباً تنها کارایی IGBT سوییچینگ جریان های بالا می‌باشد. این محصول ساخت کشور مجارستان است و تحت لیسانس کشور آلمان و به شما مشتریان این اتمیمان را میدهیم تمامIGBT ها اورجینال و اصل هستندو همه برندها از کارخانه اصلی با قیمت مناسب خریداری می شود و بالا ترین استاندارد را دارا می باشد.

 

The transistor lnslatedgate bipolar transistor with insulated port or IGBT which is shortened is English, and the semiconductor is used primarily as an electronic switch used in new devices for high efficiency and fast switching. It is used in many new appliances such as electric cars, locomotives, refrigerators, treadmills, air conditioners and even stereo systems and amplifiers, as well as in the manufacture of inverters and welding machines and UPSs. The IGBT piece is made in Hungary, which is original. Igbt types: Thyristor module Diode bridge module Diode bridge thyristor module Diode bridge module is a three phase phase thyristor module.
These are components of a series of integrated circuits that are made up of transistors, diodes, resistors and capacitors, and are mostly used for initial IGBT setup. In other words, as a separation amplifier, this module provides the necessary electrical separation between these inputs and outputsthrough the

.optocoupleoutputazd

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :